Карабельов с жълт картон при равенство на Кишварда

Кишварда прекъсна серията си от 3 поредни победи, но остава на второто място в унгарската ОТП Банк лига след 17-ия кръг. Дербито срещу третия Академия Пушкаш завърши наравно - 2:2, и тимът на Янис Карабельов се доближи само на точка от шампиона и водач в класирането Ференцварош. Бившият халф на Славия беше титуляр и получи жълт картон през първото полувреме, а в 57-ата минута отстъпи мястото си на Дритон Цамай.

Гостите откриха резултата още в 4-ата минута с гол на Маркус Корбу, но в 28-ата Кившарда получи дузпа, реализирана от Клаудуи Бумбу. Малко преди почивката попадение на Артьом Фаворов от Академия Пукшаш беше отменено заради засада.

Равенството запази разликата от 3 точки между двата тима. В събота Ференцварош се върна на върха, след като надви с минималното 1:0 Хонвед. На четвърта позиция е МОЛ Фехервар, а Мезьокьовешд-Жори на Антонио Вутов ще зимува на шестото място.