Карабельов и компания отнесоха бившия отбор на Боруков

Кишварда с Янис Карабельов в състава си разби с 5:0 Залаегерсег в домакинството си от 11-ия кръг на първенството на Унгария. Българинът бе титуляр в мача и записа пълни 90 минути срещу бившия отбор на Преслав Боруков.

Интересното е, че петте попадения баха отбелязани от двама играчи, единият от които влезе от резервната скамейка. Ярослав Невратил вкара първите два гола в 19-ата и 33-ата минута. След това появилият се в игра в 69-ата минута Дритон Цамай даде сериозна заявка за титулярно място, записвайки хеттрик на сметката си след точни изстрели в 73-ата, 82-ата и 85-ата минута.

С този успех Кишварда отново излезе начело в класирането с 23 точки, с точка повече, но и мач повече от втоиря Ференцварош. Залаегерсег пък остава на 8-ата позиция с 14 точки.