Хайдук повали Риека в адриатическото дерби

Хайдук (Сплит) постигна драматична и много ценна победа с 3:2 при гостуването си на Риека в едно от двете дербита в 16-ия кръг на хърватското първенство. Вчера водачът Осиек направи 1:1 като гост на Динамо (загреб) и днес Риека можеше да оглави таблицата, но вместо това загуби с гол в 98-ата минута.

Това е втора поредна победа за Хайдук под ръководството на Валдас Дамбраускас. Бившият наставник на Лудогорец остави на пейката българския защитник Кристиан Димитров, който се очаква да напусне през зимата. "Белите" остават 4-и в класирането, но вече само на точка зад Динамо. Риека пък е на точка зад Осиек.

Първото полувреме беше равностойно, но в самия му край Марко Ливая даде преднина на Хайдук. Риека обаче изравни в 54-ата минута с попадение на Йосип Дърмич, а в 76-ата минута направи пълен обрат с точен изстрел от дузпа на Роберт Мурич. В 84-ата минута и Хайдук получи дузпа, която Ливая реализира за 2:2.

Заради многото прекъсвания на играта съдията даде голямо продължение. Така се стигна до 98-ата минута, когато резервата Ян Млакар се оказа на точното място в наказателното поле и с глава донесе победата на гостите от Сплит