Хайдук гази с хеттрик на Ливая, Димитров влезе в края

Хайдук (Сплит) се класира с лекота за 1/4-финалите в турнира за Купата на Хърватия. "Белите" разгромиха с 5:1 като гост третодивизионния Белишче и вече чакат жребия за следващия кръг. Българският защитник Кристиан Димитров влезе в последните 20 минути. За него това беше първи мач от края на август.

Хайдук излезе с повечето си титуляри, включително звездата Марко Ливая, който направи хеттрик. Бившият нападател на Интер откри резултата в 4-ата минута, но домакините изненадващо изравниха още в следващата атака с попадение на Силвио Аночич. Марин Любичич върна аванса на гранда от Сплит в 35-ата минута, а през второто полувреме гостите нямаха проблеми и довършиха съперника с голове на Ливая (56', 68') и Любичич (58').

Напред продължава и Осиек, който надви с 2:0 Рудеш. Другите фаворити Динамо (Загреб) и Риека още не са изиграли мачовете си от осминафиналната фаза.

В първенството Хайдук е на 4-о място, а в края на седмицата ще гостува на Славен Белупо.