Хайдук удари Истра с хеттрик на Ливая

Кристиан Димитров не игра за Хайдук (Сплит) при победата с 3:1 над Истра 1961. Българският защитник остана на пейката, а отборът му стигна до трите точки с хеттрик на Марко Ливая. Хърватският национал вкара два гола от дузпа в началото на второто полувреме, а в 74-ата минута довърши домакините.

Хайдук трябваше да се реваншира на феновете си за загубата у дома от Риека преди паузата за националните отбори. До почивката тимът от Сплит доминираше, но без да създаде много чисти положения. Това се промени през второто полувреме. В 50-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Лука Марин срещу Емир Сахити. Ливая не сбърка от бялата точка и сложи край на поредицата от три пропуснати дузпи за Хайдук в Пула.

Не след дълго самият Ливая беше фаулиран в наказателното поле и сам увеличи аванса на далматинци. Четвърт час преди края на двубоя Марко Ливая реши всичко с трети гол, възползвайки се от асистенция на Филип Кровинович, а домакините имаха сили само за почетно попадение, дело на Дион Дрена Бельо

Хайдук събра 16 точки и се изравни с шампиона Динамо (Загреб) и Риека, които обаче са изиграли един мач по-малко. Истра е на 8-о място с 6 точки.

Снимки: Cropix