Третият отбор на Лудогорец разгроми Ботев (Нови пазар)

Лудогорец III надигра с 5:0 Ботев (Нови пазар) в Разград. Срещата е от 13-ия кръг на Североизточната Трета лига. Селекцията на Захари Сираков взе инициативата още от самото начало.

Не беше изминал и четвърт час, когато топката спря в мрежата на гостите. Там я изпрати Калоян Симеонов след прецизно изпълнена дузпа в 13-ата минута. Авансът не успокои домакините. Напротив, продължиха да налитат към противниковата врата. Евгени Иванов спаси няколко опасни удара. Интригата изчезна в края на първата част.
Първо Каел Димитров удвои преднината на Лудогорец. Секунди по-късно Анастас Пемперски направи резултата класически.

Този развой продължи и след почивката. Тогава настъпи времето на влезлите като резерви. Емил Кьосов се разписа от дузпа в 73-ата минута. Димитър Иванов пък заби петото попадение секунди преди края.