Локомотив (Стара Загора) прегази Пълдин

Oтборът на Локомотив (Стара Загора) постигна категоричен успех с 5:0 над Пълдин (Пловдив) в мач от 11-ия кръг на Женското футболно първенство. Попаденията реализираха Рафаела Варела (25, 28), Нина Георгиева (55), Габриела Найденова (71) и Велина Кошулева (89).

Първата любопитна ситуация се откри пред вратата на Пълдин. В 17-ата минута Кристиана Караиванова бе близо до първия гол, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.

В 25-ата минута Локомотив стигна до първия гол. В автор на попадението се превърна Рафаела Варела, която се възползва от разбъркване в наказателното поле.

Три минути по-късно отново Варела се разписа. Тя засече от близка дистанция подаване в наказателното поле.

Втората част започна с натиск на домакините, но отговорът на Локомотив бе перфектен. Нина Георгиева бе изведена на добра позиция, а тя с точен изстрел направи резултата 3:0 в полза на своя тим.

Малко по-късно Нина Георгиева стреля силно, но Франсис Петрова успя да се намеси майсторски.

В 71-ата минута Габриела Найденова с глава от близка дистанция довкара кълбото в мрежата на Пълдин.

Секунди преди края на двубоя Велина Кошулева оформи крайния резултат с гол от дузпа, която бе спечелена от нея. Това бе и последната интересна ситуация от сблъсъка.

ПЪЛДИН - ЛОКОМОТИВ 0:5

0:1 Варела (25)
0:2 Варела (28)
0:3 Георгиева (55)
0:4 Найденова (71)
0:5 Кошулева (89)

Пълдин: 12. Петрова, 13. Пейкова, 25. Диманова, 14. Параскевова, 7. Миешева, 8. Пенчева, 3. Парнарова, 17. Стойчева, 22. Димитрова, 6. Маркова, 24. Шопова

Локомотив (Стара Загора): 31. Пучова, 14. Петкова, 23. Станчева, 10. Христова, 7. Динева, 16. Райчева, 32. Варела, 21. Георгиева, 3. Найденова, 8. Караиванова, 11. Кошулева