Пълдин смачка Янтра със 7 гола

Пълдин (Пловдив) постигна разгромна победа със 7:1 като гост над Янтра в мач от 7-ия кръг на Женското първенство. Гостите решиха срещата още до 22-ата минута, когато вече водеха с 4 гола. Никол Диманова (3’и 22’), Диана Михаела Атанасова (5’) и Гергана Георгиева (12’) дадоха бърз аванс на гостите.

През втората част Дная Лалова (51’) върна едно попадение за Янтра, но нови 3 гола направиха загубата на домакинския разгромна. Франсис Петрова (61’ и 86’) и Теодора Параскевова от дузпа (75’) също добавиха имената си сред голмайсторите.

С тази победа Пълдин събра в актива си 12 точки и се изкачи до 5-ото място, изпреварвайки Риал. Янтра от своя страна има 6 пункта и се намира на 11-ата позиция.