НСА писа шестица на Пълдин (Пловдив)

НСА постигна нов изразителен успех, след като победи с 6:0 тима на ФК Пълдин (Пловдив) в среща от 5-ия кръг на Държавното женско първенство. Ивана Найденова (38, 64) беше точна за домакините на два пъти, а Юлиана Александрова (40) се разписа веднъж. Джесика Котс (44, 79) също добави две попадения. Маргарита Шопова (60) си отбеляза автогол в опит да изчисти с глава. Двубоят беше излъчен НА ЖИВО по Sportal TV.

Домакините от София наложиха натиск на съперника, който обаче не доведе до голям успех в началните минути.  На няколко пъти Яница Иванова стреля към вратата на Пълдин, като веднъж Петрова трябваше да се намесва. Правеше впечатление, че футболистките на НСА допускат твърде много грешки в подаванията си. Нещо, което рядко сме виждали в техни мачове.

В 38-ата минута логичното се случи и НСА поведе в резултата. След центриране на Желева в наказателното поле Ивана Найденова беше оставена свободна в наказателното поле. Тя овладя добре и от близко разстояние разстреля Петрова.

Две минути по-късно авансът на НСА беше удвоен с гол на Юлиана Александрова. Ново центриране от корнер свари защитата на Пълдин неподготвена. Последва удар с глава, при който топката падна на крака на Юлиана Александрова на метър от голлинията, а тя не сбърка.

Минута преди края на първото полувреме Джесика Котс вкара трети гол във вратата на Пълдин след груба грешка на Петрова. Котс стреля от сериозна дистанция, а вратарката на гостите позволи на топката да мине през краката ѝ и да се оплете в мрежата.

В 60-ата минута Маргарита Шопова си отбеляза куриозен автогол. Тя засече с глава в собствената си врата в опит да изчисти топката след центриране от левия фланг.

В 64-ата минута Ивана Найденова отбеляза втория си гол в мача. Този път тя не заложи на силата, а прехвърли технично вратарката на пловдивчани.

Тимът на НСА не се отказа да търси нови попаденията. След като веднъж гредата спря футболистките на Силвия Радойска, Джесика Котс отбеляза шести гол. Тя се възползва от чудесно успоредно на голлинията подаване и се разписа на празна врата.

НСА - ФК ПЪЛДИН 6:0
1:0 Ивана Найденова (38)
2:0 Юлиана Александрова (40)
3:0 Джесика Котс (44)
4:0 Маргарита Шопова (60 авт)
5:0 Ивана Найденова (64)
6:0 Джесика Котс (79)

Стартови състави:

НСА: 1. Донева, 3. Я. Иванова, 5. Димитрова, 6. Папазова, 8. Котс, 22. Найденова, 10. Желева, 16. Йорданова, 11. Ръжгева, 14. Д. Иванова, 20. Александрова;

ФК ПЪЛДИН: 82. Петрова, 6. Маркова, 22. Атанасова, 17. Пейкова, 9. Диманова, 14. Параскевова, 5. Маркова, 8. Пенчева, 3. Парнарова, 7. Стойкова, 11. Димитрова;