Монтана без проблеми срещу Славия 🏐

Отборът на Монтана победи без проблеми като гост Славия с 3:0 (25:19, 25:13, 25:17) в мач от 5-ия кръг на Efbet Супер Волей, игран тази вечер в зала "Панайот Пондалов".

Така монтанчани се поздравиха с 3-а победа в първенството, като с 2 загуби и 9 точки са на 5-о място във временното класиране. Славия пък допусна 3-а поредна загуба и без спечелена точка заема предпоследното 15-о място в таблицата, но и с два мача по-малко заради отложени срещи. В следващия 6-и кръг Монтана гостува на Берое 2016 (Стара Загора), докато "белите" са гости на вицешампиона Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са в четвъртък (18 ноември) от 18,00 часа и в петък (19 ноември) от 18,30 часа.

Монтана нямаше особени проблеми при гостуването си. Разликата в класите бе видима, а тимът на Даниел Пеев доминираше почти изцяло. Превъзходството на гостите се видя особено във втората част, когато спечелиха 25:13. В крайна сметка Монтана затвори мача в своя полза само за 75 минути игра.

Над всички за Монтана бе Жулиен Георгиев с 16 точки (4 блока, 2 аса и 45% ефективност в атака) за победата. За Славия Виктор Недялков приключи с едва 9 точки.

СЛАВИЯ – МОНТАНА ВОЛЕЙ 0:3 (19:25, 13:25, 17:25)
СЛАВИЯ: Александър Борисов 1, Виктор Недялков 9, Божидар Георгиев 8, Васил Николов 5, Виктор Бодуров, Цветослав Николовски 5 – Христо Колев-либеро (Тони Павлов 1, Деян Тодоров, Николай Градинарски, Слави Зарков)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
МОНТАНА: Максимилиан Талер 6, Жулиен Георгиев 16, Димитър Калчев 6, Радослав Попов 10, Луис Видал 7, Стефан Чавдаров 4 – Мартин Божилов-либеро (Георги Елчинов, Методи Методиев-либеро, стефан Георгиев, Мартин Кръстев)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.