Шампионът Хебър превзе и Дупница 🏐

Шампионът на България по волейбол за мъже Хебър (Пазарджик) записа чиста победа при гостуването си на Марек Юнион Ивкони в Дупница с 3:0 (25:16, 26:24, 25:20) в мач от 5-ия кръг на Efbet Супер Волей.

Успехът на тима от Пазарджик дойде точно два дни след историческата победа на Хебър над гръцкия гранд Олимпиакос в Пирея с 3:1 в срещата-реванш от 3-ия кръг на Шампионската лига.

"Тигрите" са втори във временното класиране, като имат 12 точки в актива си (4 победи). Дупничани са 9-и с 6 точки (2 успеха, 3 загуби) и мач повече.

Треньорът Мартин Коста Бланко пусна в игра младият Дейвид Кръстев вместо Брадли Гънтър. Други промени в стартовата шестица нямаше.

Гостите от Пазарджик тръгнаха ударно в срещата, повеждайки с 3:0. Постепенно "тигрите" набраха инерция и оформиха стабилна преднина. До края положението не се промени и Хебър победи без проблеми с 25:16.

През по-голямата част от втория гейм волейболистите от гостуващия тим бяха доминиращи, но след 14-та точка играта продължи равностойно. Дупничани поеха инициативата и вкараха интрига, но в ключовите моменти шампионите продължиха мотивирано и измъкнаха частта след 3 геймбола - 26:24.

В третия гейм пазарджиклии отново имаха водеща роля, като поведоха със 7:3 и 8:5. Впоследствие обаче допуснаха да бъдат настигнати от съперника, но след това отново се мобилизираха и устояха на съпротивата. Хебър записа чист успех след 25:20 и крайното 3:0 гейма.

Най-резултатен бе Якопо Масари с 16 точки (2 аса, 1 блокада), с 10 точки приключи Тодор Алексиев (1 ас).

За Марек Димитър Дулчев завърши с 10 точки (1 ас, 1 блокада).

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) – ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (16:25, 24:26, 20:25)
МАРЕК: Никола Карагьозов, Георги Бъчваров 7, Илиян Илиев 3, Лука Костик 3, Ивайло Дамянов 3, Александър Николов 1 – Георги Спасов-либеро (Димитър Механджийски-либеро, Стефан Узунов 2, Цветелин Цветанов 9, Светослав Иванов 4, Димитър Дулчев 10, Любчо Янков 3)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ
ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев 3, Дейвид Кръстев 7, Тодор Алексиев 10, Якопо Масари 15, Виктор Йосифов 4, Николай Къртев 8 – Теодор Салпаров-либеро (Стойко Ненчев)
Треньор: МАРТИН КОСТА БЛАНКО.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), start-photo.bg