Левски с втора победа в Efbet Супер Волей🏐

Волейболният отбор на Левски записа едва втора победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на Андрей Жеков надиграха категорично у дома Дунав (Русе) с 3:0 (25:17, 25:22, 25:20) в среща от 5-ия кръг на шампионата, играна тази вечер в зала "Левски София".

27 Efbet Супер Волей: Левски - Дунав (Русе) 3:0

Така "сините" имат 2 победи, 3 загуби и 8 точки в актива си във временното класиране. Дунав също е с 2 победи и 3 загуби, но е с 6 точки. В следващия 6-и кръг Левски приема Локомотив (Пловдив), докато русенци са домакини на лидера Пирин (Разлог). И двата мача са следващия петък (19 ноември) от 18,00 часа.

Левски стартира ударно в първия гейм на срещата, повеждайки с 5:0. До края домакините бяха категорични и закономерно излязоха напред в резултата след 25:17.

Възходящата линия продължи и във втората част, но след 11:7 настъпиха колебания и дистанцията бе скъсена. Играта продължи точка за точка, но в крайна сметка играчите на Андрей Жеков излязоха от ситуацията и увеличиха аванса си на 2:0 след 25:22.

Темпото на игра се запази и в третия гейм, като в ключовите моменти Дунав съумя да намали разликата на две точки. "Сините" обаче продължиха още по-мотивирано и спечелиха без проблем срещата след 25:20 и 3:0.

За MVP на мача бе отличен 17-годишният Венислав Антов, който игра като титуляр само в последния гейм и завърши с 13 точки.

ЛЕВСКИ - ДУНАВ (РУСЕ) 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)

ЛЕВСКИ: Владимир Станков, Боян Йорданов, Самуил Вълчинов, Гордън Люцканов, Светослав Гоцев, Лазар Бучков - Владислав Иванов-либеро (Венислав Антов, Симеон Николов, Владимир Гърков, Александър Къндев)

Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ

ДУНАВ: Стилиян Асенов, Петър Христосков, Ангел Павлов, Стефан Иванов, Стивън Димитров, Борислав Манолов - Атанас Митев-либеро (Даниел Димитров)

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.

Снимки: Национална волейболна лига (НВЛ), start-photo.bg