Боливия нокаутира Парагвай - 4:0

Боливия постигна едва втора победа от началото на световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. Тя обаче беше повече от убедителна - 4:0 срещу Парагвай. Домакините изиграха много силно второ полувреме и не оставиха никакви шансове на “гуараните”, които нямат успех в Ла Пас от 1973 година.

Резултата откри Родриго Рамайо в 21-ата минута. Малко по-късно гостите получиха дузпа, но Антонио Санабрия се провали от бялата точка.

След почивката на терена имаше само един отбор. Боливийците удвоиха аванса си в 53-ата минута с попадение на Мойсес Вилароел, а в края на двубоя довършиха съперника с точни удари на Виктор Абрего (84’) и Роберто Фернандес (90+4’).

За първи път от 1997 година, когато стигна до финал на Копа Америка, Боливия записва две поредни победи в официални мачове. Отборът на Сесар Фариас събра 12 точки и се изкачи на шесто място в класирането. Парагвай е на седма позиция със същия актив.