Еквадор помете Боливия с три гола за пет минути, Перу пречупи Чили

Еквадор се завърна на победния път в квалификациите за световно първенство в зона "Южна Америка". Играчите на Густаво Алфаро се разправиха с Боливия, записвайки класически успех с 3:0. Интересното е, че и трите попадения паднаха в рамките на пет минути през първото полувреме.

Майкъл естрада откри резултата в 14-ата минута, а след това Енер Валенсия добави още две попадения в 17-ата и 19-ата имнута.

В друг мач от 11-ия кръг Перу пречупи Чили с 2:0. Точни за успеха на "инките" бяха Кристиан Куева в 36-ата и Серхио Пеня в 64-ата минута.

След тези мачове Еквадор е на 3-ото място с 16 точки, Перу излезе 7-и с 11 точки, Чили е на 8-ата позиция със 7 точки, а Боливия заема 9-ата позиция с 6 точки.