Венецуела обърна Еквадор, Боливия се справи с Перу

Отборът на Венецуела постигна волева победа над Еквадор в отложен двубой от петия кръг на световните квалификации в зона Южна Америка. Домакините спечелиха в Каракас с 2:1, след като изоставаха в резултата. В 37-ата минута Еквадор поведе с попадение на Енер Валенсия от дузпа. В самия край на полувремето Дарвин Мачис изравни, а в 64-ата Едуард Бело оформи обрата.

В друг мач от кръга Боливия надви Перу у дома в Ла Пас в емоционален и интригуващ двубой. Мачът премина през множество изпълнени с напрежение моменти, но домакините успяха да стигнат до успеха едва в 82-ата минута, когато се разписа Рамиро Вака. Боливия доигра мача с човек по-малко, след като Хенри Вака беше изгонен в 75-ата минута.

Чили пък победи Парагвай с 2:0 в двубой без особено значение за крайното класиране.