Ботев (Нови Пазар) се измъчи, но подчини Локо (Русе)

Ботев (Нови Пазар) се наложи с 2:1 у дома над Локомотив (Русе). Двубоят е от осмия кръг на Североизточната Трета лига

Домакините дирижираха събитията на терена, но в завършващата фаза все нещо не достигаше. Пропуски направиха Митко Митков, Едис Ефрахим и Йордан Милков. Едва в края на първото полувреме капитана Йордан Миленов откри резултата с глава след центриране от фаул.

В средата на втората част гостите изпълниха наказателен удар, настана суматоха и Бисер Георгиев изравни. Развръзката настъпи в 82-ата минута, когато при разбъркване пред русенската врата, Митко Митков насочи топката в мрежата за крайното 2:1.

Футболистите на Локомотив оспориха редовността на попадението, заради засада, но реферът остана безмълвен.