Вутов сменен, отборът му се смъква в класирането

Антонио Вутов игра едно полувреме за Мезьокьовешд-Жори, а тимът му загуби с 0:1 от МТК Будапеща и вече е в долната половина на класирането на унгарското първенство. На вратата на домакините беше бившият страж на Левски Милан Миятович, а победния гол вкара Боян Миовски в 90-ата минута.

Мачът беше много напрегнат и съдията показа общо 9 жълти картона. Гостите имаха своите шансове да поведат, а в 60-ата минута пропуснаха и дузпа чрез Марин Юрина.

Това беше пети пореден мач без победа за Мезьокьовешд-Жори в шампионата. Отборът е 9-и в подреждането с 8 точки, а МТК има 10 и е на 5-о място.

Начело в Унгария е Кишварда на Янис Карабельов с 15 точки, пред Пакш с 13 и Ференцварош с 12. На дъното са Уйпещ и Гирмот с по 3 точки, а над тях е Залаегерсег на Преслав Боруков с 5.