Боруков дебютира в Унгария с драматично равенство

Преслав Боруков записа първи минути в Унгария с екипа на Залаегерсег. Бившият нападател на Етър влезе като резерва в 76-ата минута при равенството 2:2 срещу Уйпещ. До появата на българина отборът му губеше с 0:1, но беше с човек повече на терена. В заключителните 10 минути паднаха три гола, а точката на Залаегерсег донесе Йосип Сполярич дълбоко в добавеното време.

И двата отбора имаха нужда от победата, за да се измъкнат от долните етажи на класирането. Преди почивката Уйпещ поведе с гол на грузинеца Гиорги Беридзе в 13-ата минута, но през второто полувреме Залаегерсег започна да атакува по-опасно, а Бранко Паулевич от Уйпещ получи червен картон в 69-ата минута. В 82-ата Марк Коста се разписа за 1:1, но драмата тепърва предстоеше.

Във втората допълнителна минута Мирослав Биелош напредна и от границата на наказателното поле вкара втори гол за Уйпещ. В ответната атака обаче Сполярич вкара попадението, с което осигури една точка на Залаегерсег.