Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Първа победа за тима на Боруков и първа загуба за Карабельов

Залаегерсег постигна първа победа през сезона в унгарската ОТП Банк Лига. Новият отбор на Преслав Боруков спечели с 2:1 като гост на Дебрецен, а българският нападател, който беше привлечен преди броени дни, остана на пейката.

Успеха за гостите донесе албанецът Ерос Грезда. Той влезе от пейката в 69-ата минута, а в 86-ата вкара победния гол за Залаегерсег. По този начин отборът на Боруков се изкачи на 8-о място в класирането с 4 точки.

Янис Карабельов започна като титуляр за Кишварда и игра до 67-ата минута при гостуването на МОЛ Фехервар. Тимът на бившия футболист на Славия загуби с 1:2 и допусна първа загуба, след като до момента имаше пълен актив от 9 точки.

Буду Зивзивадзе и Палко Дардай бяха точни за домакините, а Ясмин Мешанович върна един гол за Кишварда, който остава начело в подреждането преди изиграването на всички мачове от кръга.

Снимки: nemzetisport.hu