Отборът на Карабельов продължава да води в Унгария

Лидерът в унгарското първенство Кишварда постигна нова победа. При визитата си на Академия Пушкаш отборът на Янис Карабельов спечели с 1:0 и вече има 15 точки от 6 мача. Българският национал беше титуляр и записа пълни 90 минути.

Академия Пушкаш имаше сериозно предимство в притежанието на топката, но трудно стигаше до голови положения. Гостите бяха търпеливи и в 42-ата минута поведоха с гол на Клаудиу Бумба, който се оказа единствен в двубоя.

Кишварда води с цели 5 точки пред втория Пакш, а шампионът Ференцварош е трети с 9 точки, но и два мача по-малко.