Боруков отново бележи, но тимът му допусна тежка загуба

Българският нападател Преслав Боруков отбеляза втория си гол с екипа на новия си тим Залаегерсег. Това се случи при тежката домакинска загуба с 2:5 от Пакш. Двубоят бе от 7-ия кръг на първенството на Унгария.

Боруков се появи на терена като смяна в 59-ата минута на мястото на Коста и отбеляза последното попадение в мача в 4-ата минута на добавеното време от дузпа.

За успеха на гостите се разписаха Адам в 15-ата, в 38-ата минута Серафимов си отбеляза автогол, а след това точни бяха и Киник в 54-ата, Балог в 58-ата и Сабо в 84-ата минута. Другото попадение за Залаегерсег пък бе дело на Сполярич в 51-ата минута.

Тази загуба остави Залагерсег на 10-ото място в класирането с 5 спечелени точки. Пакш пък излезе на 2-ото място с 13 точки.