Божиков с автогол при тежко поражение от Олимпиакос

Олимпиакос постигна класическа победа с 3:0 над Слован (Братислава) в първия мач между двата тима от плейофа за влизане в групите на Лига Европа на “Йоргос Караискакис”. С този успех гърците направиха сериозна заявка за продължаване напред в турнира. Цял мач за гостите записа българският национал Васил Божиков, който обаче едва ли ще запомни с нещо добро този мач, след като си отбеляза автогол.

Още от самото начало срещата не тръгна добре за българина, който си изкара ранен жълт картон. В 37-ата минута домакините откриха резултата. Тогава се полуи страхотен карамбол в наказателното поле, топката се озова в Мади Камара, който успя да я насочи във вратата за 1:0.

В 52-ата минута резултатът бе удвоен. Един изстрел рикошира в тялото на защитник и попадна в Папе Сисе, който насочи топката в опразнената врата за 2:0.

В 68-ата минута катастрофана за гостите стана пълна, след като при едно центриране от корнер Божиков засече топката в собствената си врата и направи резултата 3:0.

Така Олимпиакос се отърси от отпадането от Лудогорец в Шампионската лига и направи голяма крачка към влизане в групите на Лига Европа. Слован пък ще има много сложна задача в реванша, ако иска да направи обрат и да продължи напред.