Ивелин Попов и Сочи излязоха втори след победа над Спартак (Москва)

Сочи надви Спартак (Москва) с 2:1 като гост и се изкачи на второ място в класррането на РПЛ. Бившият капитан на българския национален отбор Ивелин Попов беше титуляр и игра до 61-ата минута. Секунди по-рано Спартак поведе с гол на Роман Зобнин, но Максим Барсов и Артур Юсупов донесоха ценния успех на Сочи.

Преди почивката домакините имаха инициативата, но не успяха да поведат. Това се случи в 60-ата минута, когато Жиго прехвърли топката с глава към Зобнин и руският национал отблизо я прати в мрежата.

Треньорът на Сочи Владимир Федотов направи двойна смяна, като извади Ивелин Попов и Викториен Ангбан, а вместо тях пусна Кристиан Нобоа и Барсов. Последният имаше нужда само от 4 минути на терена, да за изравни. Той реагира най-бързо след опит за удар на Тимофей Маргасов и изненада Александър Максименко за 1:1.

В 72-ата минута се стигна до пълен обрат. Гостите сътвориха перфектна триходова комбинация, на върха на която се оказа Юсупов. Бившият халф на Динамо (Москва), Зенит и Ростов само подложи крака си и вкара гола на победата за Сочи.

Отборът на Попето записа втори успех на чужд терен през сезона, а Спартак има само една победа на своя "Откритие Арена". Московчани играят много слабо под ръководството на Руи Витория и са на 9-о място с актив от 7 точки.

Сочи събра 12 точки и дели второто място с Динамо. В следващия кръг тимът от черноморския курорт ще е домакин на Уфа.