Загуба в Самара попречи на Попето и Сочи да оглавят класирането

Сочи загуби с 0:1 гостуването си на Криля Советов и пропусна възможността да се изравни с водача във временното класиране на руската Премиер Лига Динамо (Москва). Ивелин Попов игра до 78-ата минута, а единствения гол в мача вкара Иван Сергеев в средата на първото полувреме след подаване на Роман Ежов. За самарци това беше първа победа през сезона и те вече не са последни в таблицата, оставяйки след себе си Ростов и Урал.

Шампионът Зенит направи втора поредна грешна стъпка и отстъпи първото място на Динамо. Питерци завършиха 1:1 при визитата си на Уфа. Бившият футболист на Малком откри за отбора на Сергей Семак в 10-ата минута, но в 74-ата Хамид Агаларов изравни с четвъртия си гол през сезона.

Зенит остана втори с 11 точки, а начело излезе Динамо (Москва), който победи с 1:0 като гост Урал и събра 12 пункта. Столичани имаха смазващо превъзходство през целия мач, но вкараха само един гол, дело на Константин Тюкавин в 19-ата минута. Урал пък игра с човек по-малко още от 32-ата минута заради червен картон на Ерик Бикфалви.

До челните позиции се доближи и ЦСКА (Москва). "Армейците" победиха с 2:0 Ахмат и вече са с актив от 9 точки. Домакините бяха улеснени от червения картон на Евгений Харин в 23-ата минута и стигнаха до успеха с голове след почивката на Владислав Яковлев и Чидера Еджуке.