Блестящ Ивелин Попов напомни за най-силните си години

Бившият капитан на националния ни отбор Ивелин Попов демонстрира, че бързо навлиза във форма, след като пропусна почти целия минал сезон заради контузия. 33-годишният офанзивен халф беше над всички при победата на Сочи над Химки с 3:0 в среща от 4-ия кръг на руската Премиер лига. Попето подаде за гола, с който Максим Барсов откри резултата, а после сам отбеляза другите две попадения.

Сочи се нуждаеше от успех, с който да се утвърди сред лидерите в класирането и да забрави разочарованието от загубата след изпълнение на дузпи от Партизан в Лигата на конференциите. Старши треньорът Владимир Федотов за пореден път гласува доверие на Попов като титуляр и българинът беше най-добрият футболист на терена.

Домакините се постараха бързо да решат нещата в своя полза, но въпреки тоталното си надмощие, вкараха само един гол до почивката. Точен в 17-ата минута беше Барсов, който засече хубаво центриране на Ивелин Попов от фланга. Малко по-късно централният защитник на Химки Егор Данилкин рискува да си забие автогол, но имаше късмет.

След почивката нищо не се промени. Сочи все така атакуваше в търсене на още попадения, а отбраната на гостите се задъхваше. В 54-ата минута Попов подаде на Бурмистров, той му върна топката в наказателното поле и футболистът с номер 8 опъна мрежата за 2:0.

Бурмистров беше с голяма заслуга и за третия гол, отбелязан отново от Ивелин Попов. В 75-ата минута хубава комбинация между двамата завърши с точен изстрел на българина, който оформи крайния резултат. Малко след това той беше заменен от Дмитрий Воробьов под аплодисментите на публиката на стадион "Фищ". В игра за Сочи се появи и бившият футболист на Левски Жоаозиньо.

Логично, Попов беше избран за играч на мача, а след третата си поредна шампионатна победа Сочи се изкачи на трето място в класирането, само на точка след Зенит и Рубин. Попето пък вече има 3 гола през сезона, а пред него с по 4 са само Александър Ерохин (Зенит), Сердар Азмун (Зенит) и Данил Фомин (Динамо).