Глътка въздух за Спартак (Москва)

Спартак (Москва) победи с 1:0 гостуващия Урал и обстановката в клуба ще се успокои поне временно след слабото начало на сезона, отпадането от Шампионската лига и оставката на спортния директор Дмитрий Попов. Единствения гол в мача, игран на "Откритие Арена", отбеляза Роман Зобнин в 27-ата минута. Защитата на Урал не се справи с центриране от корнер, топката остана в наказателното поле и Зобнин отблизо я прати в мрежата.

Въпреки трите точки, спартаковци отново не убедиха с играта си. Част от феновете опънаха плакати с обидно съдържание по адрес на футболистите и клубното ръководство, а старши треньорът Руи Витория сподели, че критиките трябва да мотивират отбора за по-силно представяне в следващите мачове.

"Някои от играчите са много уморени. Айртон, Жиго и Расказов взеха участие във всички мачове до момента и това им се отразява. Да вземем за пример Бенфика. Преди мача срещу нас те дадоха почивка на 7 титуляри. През миналия сезон Спартак е играл веднъж в седмицата, а сега имаме срещи на всеки три дни", коментира португалският специалист.

В друг мач от 4-ия кръг на Премиер лигата Нижний Новгород загуби с 1:2 от Уфа. При успех новаците, водени от Александър Кержаков, щяха да оглавят класирането. Уфа поведе с гол на Хамид Агаларов ((48'), но домакините изравниха чрез Акош Кечкеш (57'). В 65-ата минута Уфа получи дузпа, която Олег Иванов реализира и донесе първа победа на отбора си.