Гол директно от корнер помогна на САЩ да вземе бронза във футбола при жените🥉

Тимът на САЩ спечели малкия финал в женския футболен турнир на Олимпиадата в Токио след успех с 4:3 над Австралия. Американките натрупаха солидна преднина от 4:1 до 51-вата минута и успяха да удържат последвалия натиск на съперника.

Два гола за победата реализира Меган Рапино, като особено запомнящ се беше първият й в 8-ата минута. Тогава тя вкара директно от ъглов удар.

В 17-ата Саманта Кър изравни от дузпа, но само четири минути по-късно Рапино отново беше точна за янките - 2:1. В добавеното време на тази част Карли Лойд реализира за 3:1.

Шест минути след подновяването на играта Лойд покачи на 4:1, като с това си попадение се превърна в голмайстор №1 на САЩ на олимпийски игри. Кейтлин Фурд (54’) бързо намали за австралийките, но до края те не успяха да заличат напълно пасива си, защото вкара още само веднъж чрез Емили Джелник в 90-ата.

Женският отбор на САЩ има четири световни и четири олимпийски титли.

Иначе за златото в Токио ще се борят отборите на Швеция и Канада. Срещата е утре (петък) от 15:00 часа българско време.