Илиан Илиев дебютира, но Аполон се сбогува с Европа

Българският национал Илиан Илиев изигра първия си мач с екипа на Аполон (Лимасол). Бившият халф на Черно море се появи през второто полувреме на реванша от Лигата на конференциите срещу Жилина. Аполон направи 2:2 в Словакия, но отпадна заради загубата с 1:3 у дома преди седмица.

Кипърският тим имаше надежди за обрат и започна много силно. Още в 13-ата минута Исраел Кол откри резултата след асистенция на Андреас Панайоту, но домакините успяха да изравнят в средата на първата част с точен удар на Ян Бернат.

Жилина ужили болезнено новия отбор на Илиан Илиев - младши

През втората част Басел Жради отново даде преднина на кипърците с гол в 51-ата минута. Четвърт час по-късно Илиев замени Кол с ясната идея да усили офанзивната мощ на Аполон в търсене на поне още едно попадение. Вместо това, в 79-ата минута Таофик Джибрил вкара за 2:2 и прати Жилина в следващия кръг, където съперник на словаците ще е Тобол.