Драматична победа за Германия с човек по-малко, Южна Корея съсипа Румъния

Германия постигна драматична победа с 3:2 срещу Саудитска Арабия в мач от Група “D” от турнира по футбол при мъжете на Олимпийските игри в Токио. Германците се добраха до трите точки с човек по-малко, след като червен картон получи Амос Пийпер в 66-ата минута (при резултат 2:2). Феликс Удуокай донесе победата на Германия с гол в 75-ата минута. Преди това Надием Амири бе извел напред германците за 1:0 с попадение в 11-ата минута, а в 30-ата Сами Ал Нажел бе точен за 1:1. Рагнар Аке върна аванса на Германия от един гол в резултата в 43-ата минута, а в 50-ата Ал Нажел за втори път в мача порази вратата на Флориан Мюлер.

Германия е на трето място в Група “D” с 3 точки, а Саудитска Арабия е на дъното с 0. С по 4 точки на първите две позиции са Бразилия и Кот Д’Ивоар.

Междувременно Южна Корея съсипа Румъния с 4:0 в Група “B”. Така ситуацията в групата се заплете изключително много преди последните мачове, тъй като и четирите тима са с по 3 точки. Другите два отбора в групата са Нова Зеландия и Хондурас.

Мачът се разви кошмарно за северните ни съседи, които първо си отбелязаха автогол чрез Мариус Марин в 27-ата минута, а в последните секунди на първото полувреме Йон Джордже получи втори жълт, съответно червен картон, като остави съотборниците си с човек по-малко до края.

Второто полувреме се превърна в мъчение за румънците, след като в 59-ата минута Лий Донг-Гьонг бе точен за 2:0, а в 84-ата резервата Лий Канг-Ин реализира ново попадение за азиатците. Победата на Южна Корея направи още по-гръмка отново Канг-Ин с гол в 90-ата минута.