Олимпиакос победи, но го чака тежък реванш

Евентуалният следващ съперник на Лудогорец в квалификациите на Шампионската лига Олимпиакос надви с 1:0 Нефтчи (Баку). Гърците се надяваха да решат всичко още преди реванша, но двубоят се оказа по-труден от очакваното за тях. Единствения гол вкара Мади Камара в 29-ата минута. В края на полувремето обаче халфът от Гвинея получи червен картон.

Гостите от Азербайджан отправиха цели 12 удара срещу само 3 на Олимпиакос, но въпреки това не можаха да си тръгнат с по-добър резултат. Бившият тим на Ахмед Ахмедов игра с човек повече само около 20 минути, защото в средата на втората част Мерт Челик също беше изгонен.

Голът на Камара беше много красив. Той получи подаване от Матийо Валбуена и със силен удар извън наказателното поле не остави шансове на вратаря Акил Мамадов. Малко след това сериозен пропуск направи Меса Коли от Нефтчи. В 43-ата минута голмайсторът Камара влезе брутално срещу противников футболист и напълно справедливо беше изгонен.

В мача имаше и други груби нарушения, а едно от тях донесе директен червен картон и на Мерт Челик от гостите. Нефтчи не се отказа да атакува и в няколко ситуации беше близо до изравняването, но Константинос Цолакис имаше отлични изяви на вратата на Олимпиакос