Нидерландия и Украйна сътвориха нещо невиждано на еврофинали

Мачът между Нидерландия и Украйна може да се определи като исторически. Причината е, че никога до момента на европейско първенство не се беше случвало даден двубой да завърши с пет отбелязани гола, след като до почивката резултатът е бил 0:0.

"Лалетата" поведоха в 52-ата минута с точен изстрел на Жоржиньо Вайналдум, малко след това се разписа и Ваут Вегхорст, а украинците изравниха с попадения на Андрий Ярмоленко (75') и Роман Яремчук (79'). Пет минути преди края на редовното време Дензъл Дъмфрис се превърна в герой за Нидерландия и донесе победата с 3:2.