Арсенал на Георги Костадинов оцеля

Арсенал (Тула) се спаси от изпадане, въпреки че загуби с 1:2 от Уфа в последния кръг от сезона в Премиер лигата на Русия. Тимът на Георги Костадинов си осигури оставане в елита още преди мача на стадион "Нефтяник", след като Ротор не можа да победи Рубин (1:1) и завърши на точка зад "оръжейниците".

Костадинов не игра в днешния мач заради контузия. Двубоят беше отложен с цели два часа заради жегата в Уфа. В 14:00 часа термометрите показваха 42 градуса по целзий. Всички фенове по трибуните получиха бутилки с вода, а температурата беше измервана на всеки 30 минути.

След като стана ясен резултатът в Казан, мачът стана без значение за Арсенал, но Уфа можеше да изпадне при загуба. Естествено, до такава развръзка не се стигна. Домакините поведоха с гол на Олег Иванов още в 7-ата минута, Еванс Кангва изравни в 33-ата, а Максим Беляев си вкара автогол в 43-ата и по този начин Уфа задмина Арсенал и завърши на 13-о място.

По регламент 13-ото и 14-ото място трябваше да пратят двата тима на бараж за оставане срещи третия и четвъртия от ФНЛ, но преди два дни Оренбург не получи лиценз за елита и баражите бяха отменени, а директна промоция спечелиха Криля Советов и Нижний Новгород. Във второто ниво изпаднаха Тамбов и Ротор.