Отборът на Георги Костадинов ще трепери след обрат от 2:0 до 2:4 (видео)

Без българския национал Георги Костадинов, който е контузен, Арсенал (Тула) допусна трета поредна загуба в Премиер лигата на Русия и рискува да изпадне. "Оръжейниците" поведоха с 2:0 срещу Рубин, но в началото на второто полувреме Сергей Ткачов получи червен картон, а гостите вкараха 4 безответни гола и си тръгнаха с трите точки.

Рубин се изкачи на 4-о място в подреждането и дори има шанс да финишира втори, което ще означава участие в квалификациите на Шампионската лига. В последния кръг казанци ще посрещнат борещия се за оцеляване Ротор. Ситуацията за Арсенал е сложна. Тимът е 13-и, но само на точка пред Уфа. След седмица двата отбора излизат един срещу друг в столицата на Башкирия, а евентуална загуба може да прати Арсенал във ФНЛ.

Домакините от Тула откриха резултата в 25-ата след центриране на Ткачов и точен изстрел на Даниил Хлусевич. само седем минути по-късно Хлусевич подаде към Лука Джорджевич, който падайки насочи топката в мрежата - 2:0.

Проблемите за Арсенал започнаха в 52-ата минута, когато Ткачов извърши нарушение в наказателното поле срещу Карл Старфелт. Халфът на домакините вече имаше жълт картон и получи втори, като остави отбора си в намален състав, а Джордже Деспотович реализира дузпата.

В 59-ата минута Денис Макаров се измъкна от защитата на Арсенал и с помощта на гредата успя да изравни. Не след дълго Рубин стигна и до трети гол. Негов автор стана Старфелт с глава, засичайки центриране на Дарко Йевтич. Точка на спора сложи Михаил Костюков в 89-ата минута.

"Браво на момчетата, че не се отказаха след лошото първо полувреме. В съблекалнята им казах, че са способни на обрат и те ми повярваха", доволен беше след победата наставникът на Рубин Леонид Слуцкий.