Спартак (М) обърна десетима от Химки и вече държи среброто в ръце

Спартак (Москва) почти си гарантира сребърните медали в руската Премиер лига, след като постигна изстрадана победа с 2:1 срещу десетима от Химки в домакинството си от предпоследния 29-и кръг. Столичани трябваше доста да се потрудят и да правят обрат, но все пак се добраха до ценните три точки, с които си гарантират участие в Европа и са само на точка от това да си осигурят и втората позиция в края на сезона.

Гостите първи взеха преднина в мача в 27-ата минута с гол на Максим Глушенков, който стреля и след рикошет топката излъга вратаря за 0:1.

Голмайсторът Глушенков обаче от герой се превърна в грешник в 37-ата минута, когато получи червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Спартак успя да се възползва и в 54-ата минута си спечели дузпа, а Александър Соболев реализира от бялата точка.

В 89-ата минута московчани направиха и пълен обрат, а големият герой бе Джордан Ларсон, който отбеляза победното попадение.

С този успех Спартак държи здраво втората позиция с 56 точки, като е с 3 пред преследвача си Локомотив (Москва) и само точка в последния кръг ще е достатъчна на хората на Доменико Тедеско да си гарантират сребърните медали и участие в квалификациите на Шампионската лига. Химки пък остава на 8-ото място с 44 точки.