Уфа измъкна точка от Зенит, Азмун пропусна дузпа (видео)

Шампионът Зенит не успя да победи Уфа в първия си мач, след като и на теория спечели трета поредна титла в руското първенство. Питерци играха без по-голяма част от титулярите си, но въпреки това създадоха немалко положения пред вратата на Александър Беленов. Стражът на домакините се превърна в герой за своя отбор, като спаси дузпа, изпълнена от Сердар Азмун.

По-рано през сезона Зенит разби същия съперник с 6:0. Днес съставът на Сергей Семак игра без напрежение и до почивката пропусна няколко добри възможности. В 22-ата минута Беленов изби в корнер удар на Малком, а в самия край на полувремето Константин Плиев докосна топката с ръка в наказателното поле и реферът Владимир Москальов посочи бялата точка.  Азмун обаче не успя да преодолее Беленов.

През втората част централният защитник на Зенит Дмитрий Чистяков уцели гредата след изстрел с глава, а Беленов показа класа, спасявайки силен удар на Вячеслав Караваев. Четвърт час гредата още веднъж помогна на Уфа, този път след шут на Малком.

Нулевото равенство позволи на Уфа да събере 22 точки и да измести Ротор от 14-ото място. В последния кръг тимът на Алексей Стукалов ще е домакин на Арсенал (Тула) и при победа ще си гарантира оставане в Премиер лигата. Зенит ще приключи сезона с гостуване на отдавна изпадналия Тамбов.