Пирин потрепери до края, но се измъкна от поражение в Перник (видео)

Пирин (Благоевград) успя да се измъкне в последните минути и записа равенство срещу Миньор (Перник) в мач от 27-ия кръг на Втора лига. След гръмкия успех миналата седмица с 5:1 срещу втория в класирането Локомотив (София) днес “орлетата” стигнаха само до 1:1, като трябваше да чакат до 86-ата минута на мача, за да отбележат попадение. Борис Галчев от дузпа в самото начало на мача (7’) изведе домакините напред в резултата, а Карачанаков бе точен за гостите. В 75-ата минута пък “чуковете” останаха с човек по-малко, след като Иван Вълчанов си изкара втори жълт картон.

Двубоят не започна по най-добрия начин за отбора на Пирин. Още в 4-ата минута Старокин получи разтежение и не успя да продължи в мача, което наложи неговата смяна. На негово място 5 минути по-късно се появи Спас Георгиев.

Докато благоевградчани играха с човек по-малко в отсъствието на Старокин обаче, Миньор успя да се възползва от това. При една от атаките на “чуковете” Архан Исуф фаулира противник в собственото си наказателно поле и това доведе до отсъждането на наказателен удар в 7-ата минута. Зад топката застана Галчев, който не сбърка и много хладнокръвно успя да се разпише.

В 19-ата минута Венцислав Бенгюзов центрира добре по земя към Гощелиани, който с гръб към вратата върна на нахлуващия Антон Карачанаков. Полузащитникът стреля директно от движение, но коженото кълбо премина високо над напречната греда.

5 минути по-късно Карачанаков опита интересно подаване отдясно, като топката все пак успя да достигне до Манолев наляво. Фланговият футболуст опита шут, но доста неточен.

В следващите минути натискът на Пирин не стихваше. В 37-ата минута след центриране от пряк свободен удар Николай Бодуров опита да засече подаването, но последвалият му удар мина встрани от вратата на Даниел Леонтиев.

В 49-ата минута Божидар Васев опита да изненада Петър Петров, който бе изязал доста напред, с удар от центъра на терена. Кълбото летеше право към мрежата на Пирин, но стражът успя да се върне навреме и да улови. Секунди по-късно Гощелиани опита удар от опасна позиция, но за негово съжаление топката премина покрай страничния стълб.

В 53-ата минута Карачанаков отправи слаб удар от границата на наказателното поле, който Леонтиев улови.

В 58-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар Георги Купенов успя да овладее, да се обърне и да отправи хубав диагонален изстрел, който излезе в аут. Малко по-късно Пирин пропусна нов шанс да изравни, след като Дюлгеров не успя да нацели топката добре след центриране от ъглов удар.

В 75-ата минута домакините останаха и с човек по-малко. Появилият се на полувремето Иван Вълчанов успя да си изкара два жълти картона за по-малко от 30 минути в игра и остави отбора си с 10 души.

В 83-ата минута при една от контраатаките на Миньор Божидар Васев успя да се измъкне очи в очи с Петър Петров, но ударът му срещна напречната греда. В 85-ата минута пък Манолев трябва да е благодарен на главния съдия, че не получи директен червен картон за удар в лицето на противников играч, а се размина само с жълтия цвят.

В 86-ата минута гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Антон Карачанаков, който с хубав изстрел намери очертанията на вратата. За съжаление на "чуковете" вратарят Леонтиев се подхлъзна и пропусна кълбото покрай себе си, с което допусна и изравнително попадение.

В самия край на мача домакините получиха правото да изпълнят фаул от границата на наказателното поле, след като преди това стражът на Пирин игра с ръка извън пеналтерията си. Будинов се нагърби с изпълнението, но не успя да намери очертанията на вратата. Това бе и последното положение в мача.

С това равенство Пирин остава на първата позиция с 53 точки, на 4 пред втория Локо (София). Миньор от своя страна също не променя мястото си в класирането и запазва 7-ото си място с 33 точки.

МИНЬОР 1:1 ПИРИН
1:0 Галчев (7) - д.
1:1 Карачанаков (86)

Стартови състави:

Миньор: 1. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 3. Антон Славчев, 4. Георги Купенов, 14. Четин Садула, 5. Веселин Васев, 10. Борис Галчев, 30. Божидар Васев, 8. Кристиян Слишков, 26. Мирослав Будинов, 88. Анжело Кючуков

Пирин: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 13. Архан Исуф, 73. Венцислав Бенгюзов, 25. Гурам Гощелиани, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 8. Орлин Старокин, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов

СТАДИОН: "Миньор", Перник
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Ивайло Ненков
НАЧАЛЕН ЧАС: 16:00