Марек се справи с Беласица и отправи заявка за Втора лига (видео)

Марек победи Беласица с 3:1 в дербито от 24-ия кръг на Югозападната Трета лига. Първият и третият във временното класиране премериха сили на стадион “Бончук” в Дупница, като и двата тима са замесени в битката за първото място и търсеха задължителни три точки. Домакините обаче се оказаха по-добрият отбор днес и вече водят със 7 точки пред Бела, въпреки че петричани са с мач по-малко в актива си. Пантелеев откри за Марек още в 6-ата минута, а другите два гола бяха дело на Калоянов (45’ и 62’). Марти Таушанов пък бе авторът на единственото попадение за гостите, след като бе точен от бялата точка в 41-ата минута.

Марек без капитана си, a Беласица без треньора си днес в дербито

Двубоят започна с около 10 минути закъснение, тъй като по трибуните се бяха събрали няколко стотин фена, които трябваше да напуснат, за да бъде даден началният съдийски сигнал. Лично президентът на дупничани Цветан Видински обиколи трибуните и помоли привържениците да си тръгнат от стадиона.

Домакините започнаха по-настойчиво в началото на мача и успяха да открият още в 6-ата минута. След отнета топка в половината на Беласица Димитър Панталеев напредна добре и отправи много хубав изстрел от дъгата на наказателното поле, с който матира вратаря на гостите и вкара за 1:0.

В 17-ата минута петричани се разминаха на сантиметри от това да изравнят резултата, след като нацелиха страничния стълб.

В 34-ата минута Беласица се добраха до нов сериозен шанс до изравняване на резултата. След натиск на Марек петричани организираха добра контраатака, която Карачоров организира отдясно. Той успя да намери с пас по земя Марти Таушанов, който стреля от далечна дистанция, но топката рикошира в гръб на противников играч и излезе в корнер.

В 40-ата минута Бела получи правото да изпълни дузпа след нарушение в наказателното поле. Зад топката застана Таушанов, който не сбърка и отбеляза за 1:1.

2 минути по-късно капитанът на Марек Веселин Любомиров отне в близост до наказателното поле на гостите, напредна и стреля добре по земя. Кълбото се отби в крак на защитник на гостите, което затрудни допълнително вратаря, но все пак стражът Захари Димитров спаси.

В 45-ата минута домакините обаче отново върнаха преднината си. След центриране от корнер Тони Стоичков стреля добре с глава от близка дистанция, вратарят изби, но при добавката Васил Калоянов не сбърка и от почти самата голлиния вкара за 2:1.

Първите 15 минути на второто полувреме започнаха по-спокойно и не се създадоха интересни положения пред нито една от двете врати.

В 62-ата минута обаче Марек вече водеше с 2 гола. След добър пробив отляво топката бе подадена към Калоянов, който бе свободен около точката за изпълнение на дузпа. Нападателят стреля директно от движение по земя, като с хубав шут простреля вратата на Беласица и покачи до 3:1.

До края на срещата темпото на игра спадна и двата тима не успяха да си създадат повече интересни положения.

С тази своя победа Марек остава на първото място с 55 точки и е на 3 пред втория Вихрен (Сандански), който гостува на Банско в понеделник (29.03). Беласица от своя страна остава с 48 пункта в актива си, заемайки третото място на 3 точки пред Кюстендил.

МАРЕК 3:1 БЕЛАСИЦА
1:0 Панталеев (6)
1:1 Таушанов (41) - д.
2:1 Калоянов (45)
3:1 Калоянов (62)

Стартови състави:

Марек: 12. Пламен Младенов, 16. Иван Калайджийски, 6. Евгени Тунтев, 44. Христо Каймакански, 25. Тони Стоичков, 71. Димитър Илиев, 11. Димитър Владимиров, 77. Милен Иванов, 32. Васил Калоянов, 13. Веселин Любомиров, 19. Димитър Пантелеев

Беласица: 1. Захари Димитров, 15. Атанас Карачоров, 13. Атанас Димитров, 7. Аспарух Шамкалов, 5. Владимир Гогов, 6. Симеон Бояджиев, 20. Марти Таушанов, 11. Стивън Кирилов, 10. Аспарух Смилков, 19. Патрик Попов, 3. Марин Георгиев