Кюстендил и Беласица поделиха точките след късна драма на "Осогово" (видео+снимки)

Кюстендил и Беласица не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в дербито от 22-ия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата не предостави много положения, но успя да се превърне в истинска драма в заключителните си минути, когато паднаха и двете попадения. Александър Александров откри за домакините от “Осогово” в 83-ата минута, а няколко секунди преди края Патрик Петров вкара изравнителен гол за Беласица. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg.

Наставникът на Кюстендил не е подавал оставка

Първите 20-ина минути не предложиха кой знае какви положения пред двете врати, като битката в средата на терена бе водеща. В 28-ата минута домакините имаха сериозни претенции и искаха отсъждане на дузпа в тяхна полза, но нарушение така и не бе свирено. Това доведе до огромни протести от страна на футболистите на Кюстендил, които веднага заобиколиха съдията. В крайна сметка ситуацията утихна след показването на жълти картони.

В следващите няколко минути “сините” бяха по-активни и се опитваха да стигнат до попадение. Минута преди края на първата част след центриране в наказателното поле на Беласица топката бе избита и така тя попадна у нахлуващия в пеналтерията Евгени Гроздин. Той стреля директно от движение, но ударът му премина високо над напречната греда.

В 57-ата минута Кюстендил получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Александър Александров, но ударът му се оказа крайно слаб и не застраши вратаря Захари Димитров.

В 72-ата минута след атака на домакините дойде и най-чистото положение за втората част. Зайденов успя да нанесе много мощен удар в близост до границата на наказателното поле, но вратарят на Беласица изби. 10 минути преди края влезлият като резерва Христо Кирев отправи шут по земя, но за съжаление на кюстендилци топката попадна право в ръцете на Димитров.

7 минути преди края на редовното време домакините от Кюстендил най-после стигнаха до попадение. Голът попадна буквално от нищото, след като при едно слабо центриране от страна на Андрей Йорданов Александър Александров изпревари защитник на Беласица и засече от малък ъгъл, като прати топката във вратата на петричани.

В следващите минути гостите бяха тези, които се втурнаха в атака и търсеха изравнително попадение.

В последната секунда на двубоя Беласица също успя да вкара. След центриране отдясно Патрик Попов докосна топката с глава. Кълбото първо срещна страничния стълб, а след това се озова и във вратата на домакините.

Равенството не е добро за нито един от двата тима.Беласица събират в актива си 48 точки и рискуват да се отдалечат на 3 от първите две места, където се намират Марек и Вихрен (Сандански). Гостите от днешния мач обаче имат в актива си и мач по-малко. Кюстендил от своя страна е с 45 и заема 4-ата позиция.

КЮСТЕНДИЛ 1:0 БЕЛАСИЦА
1:0 А. Александров (83)
1:1 Попов (90+3)

Стартови състави:

Кюстендил: 1. Борис Груев, 22. Адриян Бачовски, 9. Александър Александров, 11. Андрей Йорданов, 5. Боян Стойнев, 44. Джейхан Зайденов, 87. Евгени Гроздин, 66. Евгени Зюмбулев, 7. Кирил Вълов, 10. Мартин Газиев, 19. Росен Йорданов

Беласица: 1. Захари Димитров, 15. Атанас Карачоров, 13. Атанас Димитров, 3. Марин Георгиев, 7. Аспарух Шамкалов, 5. Владимир Гогов, 24. Антон Костадинов, 20. Марти Таушанов, 11. Стивън Кирилов, 16. Александър Смилков, 19. Патрик Попов

СТАДИОН: Осогово
СЪДИЯ: Димитър Димитров
НАЧАЛЕН ЧАС: 15:00