Назрява скандал ! Шефът на Марек: Вихрен дава пари на всички, за да ни спрат!

В много тежък мач от 22-я кръг на Югозападната Трета лига като домакин Марек се наложи над Оборище (Панагюрище)с 3:2 и запази първото място във временното класиране с актив от 52 точки и по-добра голова разлика от Вихрен (Сандански). Както винаги, пределно откровен след мача бе президентът на Марек Цветан Видински.

„Не се учудвайте на трудната ни победа над Оборище с 3:2. Вече така ще бъде. Няма начин да играем честно и да не губим или да завършваме наравно, нормални са тези неща. При положение, че играеш честно, рано или късно се случват такива работи. За наш късмет срещу Оборище проявихме характер, въпреки че 10 минути преди края на мача губехме с 1:2. Поведохме с 1:0, после стана 1:2 за Оборище, първото полувреме имахме три греди, второто пак имахме много положения. Но хубав мач, здрав мач", заяви Видински пред БНР.

Марек с обрат и трудна победа над Оборище

"Оборище играха доста добре - здраво затворени, отпред с опасни нападатели като Васко Тачев и Георги Нетов. Добър отбор, излъгаха ни, поведоха ни с 2:1. Мисля, че в 80-ата минута изравнихме, в 83-ата минута влезлият като резерва Васил Калоянов надскочи вратаря на гостите Стилиян Георгиев и вкара третото и победно за нас попадение. Васил Калоянов вкарва втори гол за Марек във втория си мач, има футбол в него, личи си като пипне топката, показва доста добра игра. Макар още да не е напълно готов за игра", продължи босът на дупничани.

"Съперниците ни определено бяха стимулирани, те си го признаха даже! Играха срещу нас за 4000 лв. от Вихрен. Така ще бъде, оттук натам ще е така. Няма какво да се учудвате. Ще правят всичко възможно, ако могат да ни спрат някъде. И ще ни бъде много трудно. Според мен Кюстендил не излиза от играта след домакинското си равенство с Беласица. Класирането е хубаво да го гледаме накрая, май месец. Има още толкова много мачове. При положение,че 4 отбора явно афишират амбициите си за първото място! Ето, вече се изиграха пет кръга от пролетния полусезон в Югозападната лига. Още по време на зимната подготовка ви казах кой е моят фаворит, сигурно го помните - Вехрен. Те бяха на четвърто място след есенния полусезон, сега са начело заедно с нас! Мисля, че не бъркам с преценката си! Те като организация са най-сериозни, имат доста сериозен човек за президент на клуба. Човек, който е бил доста години в по-високите нива на футбола ни, има контакти, няма да има проблем да се задържи на първите места.бБъдете сигурни! Проблемът му се нарича Марек и се надявам да му останем проблем до последния кръг. Знам, че ще бъде много трудно, но не е невъзможно! Всичко зависи от нас и най-вече от мачовете на Вихрен с преките му конкуренти. Затова колкото повече отбори се борят за първото място, толкова по-ожесточена е битката и толкова по-интересно ще бъде. На Вихрен най-трудните му мачове са дербитата с Беласица, с Кюстендил и накрая с Марек. Не мисля, че на друго място могат да загубят точки. Казвам ви го най-отговорно", подчерта Видински.

"При положение,че хвърли 5000 за мача ни в Доброславци, сега хвърля 4 000 лв. за Оборище. Не знам, явно бюджетът на Вихрен е доста сериозен и при такъв голям бюджет заслужават да играят във Втора лига. Нека, нямам нищо против. Ние си продължаваме по нашия начин, играем футбол. Днес срещу Оборище – доста напрежение, доста нерви. Самият кмет на града беше на мача. Направете си сметка, щом цялото второ полувреме гледаше мача прав. Такива мачове на Марек не можеш да ги гледаш спокойно, но точно те предизвикват интерес! Хората идват и гледат нашите срещи, защото не знаят как ще завършат, това е интересното! Гледат, че се борим. При положение, че един отбор се разхожда - кой ще го гледа? Гледат се Кюстендил, Беласица, Вихрен, Марек. Тия четири отбора предизвикват голям интерес. Дано до края всичко да е нормално и честно, дано отборите да устискат и да имат самочувствие и най вече достойнство. Защото за мен не е ОК треньорът да влезе в съблекалнята и да каже: “Днес трябва да загубим!“. Не е мъжко. Ето,отсега казвам, че ще ни е много труден мача в сряда като гости на Перун (Кресна), казвам ви го едно към едно. После приемаме Беласица, чака ни много тежка седмица. Дай Боже, да се справим, само това искам. Живи и здрави, и късмет“, завърши Цветан. Видински.