Марек с обрат и трудна победа над Оборище

Марек извоюва много трудна победа с 3:2 срещу Оборище (Панагюрище) в изключително оспорван мач от 22-ия кръг на Югозападната Трета лига. Гостите от Панагюрище започнаха двубоя доста наострено и показаха, че ще дадат и последните си сили, за да измъкнат нещо.

Марек също се хвърли здраво в срещата и още в 10-ата минута удари греда чрез Димитър Владимиров, който стреля с глава след корнер. Дупничани поведоха в 25-ата минута, когато с глава се разписа Христо Каймакански след хубаво центриране на първа греда. 2 минути по-късно гредата удари и Евгени Тунтев. Гостите изравниха в 37-ата минута, когато с техничен шут от разстояние Георги Нетов опъна мрежата зад вратаря на Марекл Оттук нататък мачът стана още по-изнервен. През втората част Оборище се прибра и чакаше удобен момент за контраатаки. При едно такова положение в 70-ата минута Васил Тачев бе изведен добре и пусна топката в далечния ъгъл на младия страж на дупничани Константин Костадинов, който бе заменил получилия контузия Младенов.

На мокрия терен Марек показа воля, за да обърне резултата. В 80-ата минута Каймакански заби втория си гол в мача с удар от границата на наказателното поле за 2:2. Дупничани продължиха да натискат и след още 3 минути след корнер вратарят на Оборище Стилиян Георгиев игра с топката с ръце, но не се намеси добре и тя влезе във вратата му за 3:2. Голът подлуди малобройните присъстващи на мача, а до края и с тяхна помощ Марек удържа благоприятния резултат.