Пирин (ГД) препъна Беласица

Младият отбор на Пирин (Гоце Делчев) препъна лидера Беласица след домакинско 1:1 в 18-ия кръг на Югозападната трета лига, с който стартира пролетния полусезон в шампионата. Петричани откриха резултата в петата минута с попадение Патрик Попов, но десетина минути по-късно Лъчезар Дафков изравни след самостоятелна акция.

Гостите получиха отлична възможност отново да поведат в 43-ата минута, но Мартин Таушанов пропусна дузпа, след като не нацели вратата от бялата точка. След почивката домакините се защитаваха солидно, а в 7-минутното добавено време при контраатаки дори на два пъти бяха близо до победен гол. Беласица остана на върха на класирането с 43 точки, с точка повече от Марек (Дупница). Трети е ФК Кюстендил с 41 точки, а в борбата за промоция е и четвъртият Вихрен (Сандански), който има актив от 40 точки. Пирин (Гоце Делчев) е осми с 26 точки.