Марек с класика срещу Велбъжд, пробва португалец

Едни от най-големите съперници в българския футбол – Велбъжд и Марек изиграха приятелски мач като част от зимната си подготовка преди подновяване първенството на Югозападната Трета лига. Двата тима се срещнаха на ст. „Осогово“ в Кюстендил, където гостите постигнаха класическа победа с 3:0.

През първото полувреме от щаба на дупничани заложиха на доста нетипичен състав, като 45 минути записа португалецът Джеф, който е на проби. Той игра в нападение, без да се отличи с нещо запомнящо се, имайки се предвид и като цяло скучната футболна продукция до почивката.

В 52-ата минута резултатът беше открит от Милен Иванов, разписал се с глава. В 65-ата минута на 2:0 покачи новото попълнение на дупничани Васил Калоянов, а минута преди края при съмнение за засада Иван Калайджийски отблизо оформи класиката 3:0.