Марек с победа и равенство за ден

Марек спечели втората си контролна среща за деня, надделявайки с 2:1 над тима на Сливнишки герой, след като преди това направи равен на Нефтохимик (2:2). Двубоят с Героя се игра на стадион "Бончук" в Дупница. Резултата откри Джордж Николов в 35-ата минута, когато се разписа с глава и рикошет в страничната греда – 1:0. Пет минути по-късно Димитър Чечев стреля от далечно разстояние, топката коварно тупна пред вратаря на гостите, той не успя да се намеси и резултатът бе покачен.

Куриозното е, че след като премина голлинията, топката излезе през дупка в мрежата, ала попадението естествено бе зачетено. Тимът от Сливница намали на 2:1 в 52-ата минута, когато с удар от близо се разписа Марио Йорданов. В този мач Марек игра с доста експериментален състав, предвид първата контрола, която завърши само 2 часа преди да започне тази.

За отбелязване е, че гостите играха доста агресивно и на няколко пъти провокираха сблъсъци и разправии по терена. При една такава ситуация в 70-ата минута с червени картони бяха отстранени Антонио Арсов от домакините и Росен Виденов гостите. Двата отбора обаче доиграха с по 11 души.