Марек удари Пирин и излезе на второто място в Суперлигата (снимки)

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) спечелиха и второто за сезона югозападно дерби. Воденият от Виктор Карагьозов се наложиха у дома над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:16, 24:26, 25:16, 25:14) в мач от 9-ия кръг.

Марек се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 16 точки (5 победи, 3 загуби), Пирин е 7-и с 1 точка (7 поражения).
39 Пирин (Разлог) - Марек - Юнион Ивкони 1:3
Така дупничани не допуснаха противника да вземе реванш за загубата с 1:3 гейма от втори кръг, който се игра в София. Домакините демонстрираха повече волейболни аргументи и заслужено взеха победата.
В началото на двубоя възпитаниците на Северин Димитров поведоха за кратко, след това играта продължи равностойно. Ролите се размениха и домакините спечелиха гейма след пълно превъзходство.
Втората част тръгна идентично. Впоследствие възходящата линия на дупничани продължи, но след 18-та точка момчетата на Северин Димитров набраха инерция. До края те имаха превес и в крайна сметка изравниха резултата.
В следващите два гейма момчетата на Виктор Карагьозов не си позволиха повече грешки и колебания и бяха безапелационни към съперника. Така Марек спечели и второто югозападно дерби за сезона.

Диагоналът Илиян Преспов заби 24 точки (2 аса, 1 блок, 57% ефективност в атака - +14) за успеха на Марек. Светослав Иванов добади още 18 точки (2 аса, 5 блока, 50% ефективност в атака, 47% перфектно и 67% позитивно посрещане - +9).

Александър Симеонов записа най-много точки за Пирин 14 точки (1 блок, 45% ефективност в атака, 21% перфектно и 57% позитивно посрещане - +11).

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) – ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:1 (25:16, 24:26, 25:16, 25:14)
МАРЕК: Светослав Станков 4, Илиян Преспов 24, Светослав Иванов 18, Калоян Балабанов 8, Павел Душков 14, Любчо Янков 9 – Дафин Коцаков-либеро (Димитър Механджийски-либеро, Стефан Узунов 2, Цветелин Цветанов 2, Ивайло Дамянов, Ангел Велков, Никола Карагьозов)

Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
ПИРИН: Константин Нечев 2, Петър Петров 10, Александър Симеонов 14, Благовест Катранджиев 6, Красимир Гайдарски 3, Стивън Димитров 2 – Христо Колев-либеро (Кристофър Петров 9, Стилиян Асенов, Виктор Копанаров-либеро, Божидар Георгиев)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ.