Партизан спечели в Левски

Партизан (Червен бряг) победи като гост с 1:0 отбора на Левски (Левски) в контрола. Заслужена победа за гостите с оглед събитията на терена. Те владееха повече топката. Създадоха и доста опасности пред отсрещната врата. Сред най-дейните беше титулярният вратар Станислав Антонов, който в този двубой игра в предни позиции. Стражът на левскарите спаси негови удари с глава и задна ножица. Веднъж Антонов подаде на дузпата към играещия треньор Любомир Иванов, но той не овладя кълбото. Иванов пък уцели гредата от фаул в 10-ата минута.

Калоян Тодоров също пропусна пред левскарската врата. В предни позиции домакините разчитаха на контраатаки. Благовест Ленков и Венци Миленов пропиляха по една добра възможност. Първият не се възползва и от единствената ситуация за отбора му през втората част. Случиха се обаче други интересни неща. В 75-ата минута Христо Димов бе съборен в наказателното поле на Левски. Ангел Русев вкара дузпата, но съотборникът му Александър Пенев предварително беше влязъл в наказателното поле и съдията Мариян Блажев отсъди изпълнението на дузпата да се повтори.

При втория удар Русев улучи гредата. В 80-ата минута обаче Димитър Димитров центрира и Пенев вкара красив гол от воле, шутирайки от границата на наказателното поле.