Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Върба дебютира с инфарктна победа, Минчев не беше в групата (видео)

Бившият наставник на Лудогорец Павел Върба записа драматична победа в дебюта си начело на Спарта (Прага). Чешкият гранд обърна от 0:2 до 3:2 Сигма (Оломоуц), а Мартин Минчев не попадна в групата за двубоя.

През седмицата Върба замени уволнения Вацлав Котъл и си навлече гнева на феновете на Виктория (Пилзен) - отбора, с който спечели три титли и постигна сериозни резултати в евротурнирите.
Мачът започна много зле за Спарта. Още в 9-ата минута младокът Кристоф Даниек откри за Сигма, а в началото на второто полувреме Пабло Гонсалес вкара втори гол за домакините. Обратът стартира с попадеие на Ладислав Крейчи (57'), след което Давид Карлсон беше точен от дузпа в 67-ата минута, а в добавеното време Спарта получи дузпа и отново шведът я превърна в гол. Всичко можеше да е различно, но в 83-ата минута Гонсалес пропусна дузпа за Сигма.

В класирането Спарта е на второ място с 38 точки - десет по-малко от лидера Славия (Прага), който направи равенство 3:3 с аутсайдера Прибрам.