ФА отмени червения картон на Беднарек

Беднарек: Марсиал сам каза, че това не е фал

Английската Футболна асоциация (ФА) отмени червения картон на защитника на Саутхамптън Ян Беднарек от мача срещу Манчестър Юнайтед. Беднарек беше изгонен в 86-ата минута на двубоя на "Олд Трафорд" от 22-ия кръг на Висшата лига във вторник, след като реферът Майк Дийн реши, че полякът е повалил в наказателното поле откъсналия се в чиста позиция Антони Марсиал.

От Саутхамптън внесоха жалба срещу това решение на Дийн и специалната комисия на ФА я уважи, като отмени червения картон и Беднарек ще бъде на разположение на "светците" за мача от следващия кръг срещу Нюкасъл в събота. Дийн освен това изгони дебютанта Александър Янкевич още във втората минута, а впоследствие в началото на второто полувреме отмени заради засада гол на Че Адамс. Манчестър Юнайтед спечели срещата с 9:0.