Ман Юнайтед прегази Саутхамптън с 9:0 (видео)

Манчестър Юнайтед изигра един от най-силните си мачове под ръководството на Оле Гунар Солскяер и нанесе изключително тежка загуба на Саутхамптън с 9:0 в среща от 22-ия кръг на Премиър лийг. “Червените дяволи” се върнаха на победния път след два поредни мача в първенството, от които взеха едва една точка. Това бе и изравнена най-резултатна победа в първенството - през 1995-а те побеждават Ипсуич, а през миналата кампания Лестър победи с този резултат именно "светците".

Головете отбелязаха Аарън Уан-Бисака (18’), Маркъс Рашфорд (25’), Ян Беднарек (автогол 34’), Единсон Кавани (39’), Антони Марсиал (69’, 90’), Скот Мактоминей (72’), Бруно Фернандеш (дузпа 88’) и Даниел Джеймс (90’). Гостите пък в крайна сметка завършиха срещата с два червени картона - Александре Яникевич във втората минута и Ян Беднарек в 86-ата.
Гостите останаха с човек по-малко почти веднага след първия съдийски сигнал, когато Александре Янкевич влезе грубо в краката на Скот Мактоминей и бе изгонен още във втората минута. Това действие в самото начало на срещата сякаш предреши развоя на мача, тъй като те имаха много проблеми и бяха без цели девет контузени играчи.
Веднага след това Рашфорд напредна отлично, опита да подаде към Бруно Фернандеш, но подаването бе пресечено от бранител. Те успяха да открият резултата в 18-ата минута, когато Аарън Уан-Бисака се възползва от добро центриране отново на Люк Шоу към далечната греда и преодоля Алекс Маккарти. Това бе второ попадение на десния бек през този сезон, след като се разписа и срещу Нюкасъл. Веднага след гола и “светците” достигнаха до добро положение след изпълнение на корнер, когато Давид Де Хеа успя да отрази с мъка от самата голлиния центрирането, тъй като бе блокиран от Джеймс Уорд-Праус.
В 25-ата минута Рашфорд удвои след пас от Мейсън Грийнууд, който намери нападателя на отлична позиция около точката за дузпа, където английският национал бе напълно свободен. Това бе 16-о негово попадение във всички турнири и 83-о за Ман Юнайтед, с което изпревари Ерик Кантона. Няколко минути след това Джеймс Уорд-Праус получи възможност да изпълнява фаул от изгодна позиция почти на границата на наказателното поле, но испанският страж на “червените дяволи” се справи и изби.
34-ата минута Рашфорд се озова отдясно, центрира много остро успоредно на голлинията и Ян Берднарек си отбеляза автогол за 3:0.
Само пет минути по-късно Единсон Кавани вкара четвърто попадение след центриране от левия ъгъл на наказателното поле на Люк Шоу, който пък записа втората си асистенция. Играчите на Ралф Хазенхютъл започваха да изглеждат все по-неориентирани и объркани пред мълниеносните атаки на домакините.
В три минути по-късно Майк Дийн посочи бялата точка за нарушение на Стюарт Армстронг срещу Кавани, но след преглеждане с ВАР, дузпата бе заменена с нарушение на границата на наказателното поле. От последвалия фаул Бруно Фернандеш не успя да застраши Алекс Маккарти.
На почивката Кавани и Шоу отстъпиха своите места на Антони Марсиал и Дони ван де Бек.
Десетина минути след началото на второто полувреме гостите успяха да върнат едно попадение, но голът на Че Адамс бе отменен заради засада след нова намеса на ВАР.
В ответната атака Бруно Фернандеш стреля опасно, но този път Алекс Маккарти се намеси и спаси удара. Домакините достигнаха до пето попадение в 69-ата минута - Бруно Фернандеш копна топката към резервата Марсиал, който пое на гърди пред Беднарек и заби топката под гредата.
Само две минути по-късно Скот Мактоминей подаде към Грийнууд в наказателното поле, стражът на гостите отрази, но топката попадна именно в шотландеца, който малко пред границата на наказателното поле с плътен удар я прати в мрежата за 6:0.
В 74-ата Фред изведе Марсиал перфектно зад гърба на защитата, но диагоналния изстрел на нападателя премина на сантиметри до гредата.

В 83-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Ян Беднарек срещу Марсиал, а бранителят бе изгонен, тъй като спираше реална голова възможност. Ситуацията отново бе прегледана с ВАР, тъй като очевидно между Майк Дийн и съдиите отговарящи за видеоповторенията имаше дискусия за съприкосновението. Зад топката застана Бруно Фернандеш и не сгреши за 7:0 за домакините. В 90-ата минута Линдельоф подаде към Аарън Уан-Бисака, който центрира отлично към Марсиал, който отбеляза спокойно за 8:0.
В заключителната минута на срещата отново Бруно Фернандеш бе намерен в наказателното поле и подаде към Дан Джеймс, който сложи точка с девето попадение.
В следващият кръг Манчестър Юнайтед посреща Евертън, докато Саутхмптън ще трябва да си връща самочувствието в гостуването си на Нюкасъл.