Девет от Нюкасъл се справиха със Саутхамптън (видео)

Нюкасъл стигна до победа с 3:2 над Саутхамптън, въпреки че завърши мача с девет играчи. Под дъжда на "Сейнт Джеймсис Парк" двата отбора изиграха вълнуващ двубои, изпълнен с голове.

"Свраките" останаха на 16-то място, но се отдалечиха от зоната на изпадащите, докато седмицата бе доста неприятна за днешния им съперник. Отборът на Ралф Хазенхютъл се представи по-добре от загубата с 0:9 от Манчестър Юнайтед, но отново напусна терена с наведена глава и записа пета поредна загуба в първенството.

Влезият под наем от Арсенал Джо Уилок откри резултата в 16-ата минута, като се разписа в дебюта си. Алмирон удвои аванса на домакините десет минути по-късно, след като ударът му се отклони в Беднарек. Такуми Минамино, пристигал от Ливърпул преди няколко дни, се разписа и върна Саутхамптън в мача след половин час игра. Японецът  дебютира с красив гол за новия си тим.

Алмирон обаче възстанови аванса от два гола на Нюкасъл в края на първото полувреме. Началото на втората част бе вихрено. Джеймс Уорд-Праус направи резултата 3:2 след прекрасно изпълнение от фаул, а секунди по-късно "свраките" останаха с човек по-малко. Джеф Хендрикс бе изгонен след втори жълт картон.
Въпреки това развитие, Нюкасъл удържа победата. Фабиен Шер се контузи, след като Стив Брус бе направил трите си смени и домакините завършиха мача с девет човека.