Виктор Карагьозов: Победите ни дават самочувствие

Марек с 4-а победа в Суперлигата след обрат срещу Монтана

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победиха като домакини Монтана с 3:1 гейма, в мач от осми кръг на Първа осмица от Суперлигата. С това дупничани записаха четвърти успех, като заемат второ място във временното класиране. Старши-треньорът на Марек Виктор Карагьозов заяви за BGvolleyball.com, че отборът му е успял да се вдигне след загубата от Локомотив (Пловдив) за Купата и е проявил борбеност и характер за победата над класен съперник.

„Постигнахме важна победа над класен съперник.  За успеха над Нефтохимик няколко дни по-рано, момчетата се изцедиха психологически. Играха много добре, защото бургазлии са голям дразнител, вложиха много енергия и не можаха да се възстановят за двубоя с Локомотив (Пловдив) за Купата. Но пловдивчани не са случаен отбор, имат много опитни състезатели. За това бе много важно, че успяха за следващия мач с Монтана да се вдигнат. Да покажат борбеност и характер и да съумеят максимално добре да излязат от негативната ситуация, в която бяха преди два дни. Тежко им беше, че отпаднаха за Купата, все пак турнирът си е престижен, но в края на краищата програмата е много сгъстена. За изминалите шест дни нашият отбор изигра три мача с класни отбори. Постигнахме две страхотни победи, които дават самочувствие и реални шансове за нещо по-сериозно в Суперлигата."

37 Динамо (Букурещ) спря европейския поход на Марек Юнион Ивкони
„Сега имаме малко глътка въздух. Разполагаме със седмица да възстановим преди следващото ни домакинство с Разлог. Трябва да запазим това ниво, да бъдем максимално мобилизирани, защото в Първа осмица няма слаби съперници.“